Ubezpieczenia członków zarządu

Bezpieczne jutro zaczyna się dziś

Ubezpieczenie D&O (Directors and Officers) to zabezpieczenie majątku osób pełniących funkcje we władzach spółki kapitałowej oraz ich spadkobierców, a także spółki przed szkodami wyrządzonymi wskutek uchybień kadry zarządzającej.

Ubezpieczenie D&O

Powszechną formą zabezpieczenia firm przed stratami z tytułu błędów ich władz stało się ubezpieczenie D&O.

Ubezpieczenie to zapewnia członkom władz spółki – zarządowi, radzie nadzorczej, a także prokurentom i menadżerom oraz ich rodzinom i spadkobiercom ochronę przed roszczeniami, związanymi z pełnioną przez nich funkcją.

Posiadanie polisy D&O umożliwia również pokrycie kosztów specjalistycznej ochrony prawnej we wszelkiego typu postępowaniach przeciwko ubezpieczonym (także karnych i administracyjnych), łącznie z poręczeniem majątkowym i kosztami odzyskania dobrego imienia. 

Indywidualny broker dla Ciebie

Wszystkimi czynnościami związanymi z ubezpieczeniem zajmie się jeden, wydelegowany broker, który przez cały okres trwania umowy będzie do Twojej dyspozycji.

Pisma, wnioski, umowy, negocjacje, formalności – wszystko bierzemy na siebie.

Czy wiesz, że?

Roszczenie w stosunku do członka zarządu może zostać wniesione nawet do 10 lat po zakończeniu pełnienia funkcji?

W przypadku roszczenia wniesionego przeciwko członkowi zarządu w związku ze szkodą wyrządzoną wobec spółki w latach pełnienia jego obowiązków, po jego śmierci, za szkody, całym swoim majątkiem, odpowiadają jego spadkobiercy?

Efektem roszczenia może być pozbawienie prawa do pełnienia funkcji zarządczych i nadzorczych?

Kup ubezpieczenie OC Zarządu

Wypełnij ankietę, na podstawie której przygotujemy dla Ciebie zindywidualizowaną ofertę ubezpieczenia.
Zostaw nam swoje dane, nasz specjalista skontaktuje się z Tobą najszybciej jak to możliwe.

Pobierz ankietę

Ubezpieczamy odpowiedzialnie

Zgoda - ochrona danych osobowych
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez firmę Equinum Broker Sp. z o.o. danych osobowych podanych w formularzu.

Pana/Pani dane będą przetwarzane w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi na formularz / przedstawieniem oferty usług i produktów. Podanie danych w formularzu jest dobrowolne. Administratorem podanych przez Pana/ Panią danych osobowych jest Equinum Broker Sp. z o.o. 41-200 Sosnowiec, ul. Kiepury 11. Przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.

Equinum Broker