Grupowe ubezpieczenie zdrowotne

Grupowe ubezpieczenia zdrowotne – poznaj korzyści dla pracodawcy i pracownika

Wartość wykwalifikowanej kadry jest nieoceniona w uzyskaniu przewagi w biznesie. Nie dziwi więc fakt, iż co raz większa grupa firm decyduje się na wykup kompleksowych pakietów ubezpieczeń grupowych dla swoich pracowników – będąc świadoma długoterminowych korzyści z takiej inwestycji.

Problemy z dostępem do służby zdrowia w Polsce towarzyszą nam od lat. Długie kolejki do rejestracji i odległe terminy oczekiwania na badanie na stałe wpisały się w krajobraz państwowej opieki zdrowotnej. Co raz więcej pacjentów korzysta w tym zakresie z usług oferowanych przez sektor prywatny – ponosząc dodatkowe koszty za możliwość szybszego podjęcie leczenia.

Raport Najwyższej Izby Kontroli opublikowany w 2016 roku analizuje sytuacje publicznego systemu zdrowia, kreśląc obraz skuteczności wypełniania zadań przez NFZ w mało optymistyczny sposób.

NIK zwraca uwagę na braki kadrowe w środowisku lekarskim, w tym niedobór specjalistów oraz wydłużające się terminy oczekiwania w placówkach. O ile długość kolejek do badania różni się w zależności od województwa – w skali całego kraju odnotowano wyraźne wydłużenie czasu jaki pacjent spędza oczekując na przyjęcie.

Dla obleganych poradni czas oczekiwania wynosił średnio:

 • okulista – 88 dni,
 • kardiolog – 106 dni,
 • ortopeda – 60 dni,
 • neurolog – 64 dni.

Brak wydolności opieki publicznej pozwolił na rozrost sieci prywatnych placówek medycznych, które dodatkowo odciążają system NFZ , niestety przy jednoczesnym obciążaniu kieszeni pacjenta.

Problem dostępu do opieki zdrowotnej niezaprzeczalnie dotyczy nas wszystkich – towarzystwa ubezpieczeniowe widząc rosnące potrzeby w tej gałęzi rynku, zbudowały dedykowane produkty mające na celu zaoferowanie lepszej ochrony i skuteczniejszego leczenia w ramach oferowanych polis.

Grupowe ubezpieczenia zdrowotne – korzyści dla firmy

Patrząc na problem z perspektywy biznesu – chory pracownik nie generuje dla firmy wartości, jest mniej efektywny a w zależności od dolegliwości – może cechować się częstą absencją w pracy. W tym kontekście polisa grupowa przestaje być dla firmy kosztem, przekształcając się w inwestycję chroniącą jej interesy.

Zredukowanie ryzyka oraz czasu pobytu pracownika w szpitalu przekłada się wprost na działalność operacyjną i zysk. To również realne zwiększenie atrakcyjności miejsca pracy dla potencjalnych kandydatów, pozwalając pozyskać lepszych pracowników i zyskać tym samym przewagę nad konkurentami.

Dostępne w tej grupie polisy są dostosowywane do potrzeb branży i specyfiki pracy – w formie indywidualnej lub rodzinnej.

Zyskujesz:

 • poprawę efektywności pracy,
 • zredukowanie czasu przebywania na zwolnieniu chorobowym,
 • wzmocnienie systemu wynagrodzeń,
 • wzrost atrakcyjności miejsca pracy,
 • budowę pozytywnego wizerunku firmy,
 • wzmocnienie lojalności pracowników.

Grupowe ubezpieczenia zdrowotne – korzyści dla pracownika

Z perspektywy pracownika, ubezpieczenie grupowe daje tak potrzebne poczucie bezpieczeństwa i świadomość wsparcia na wypadek zdarzenia wymagającego specjalistycznej opieki medycznej.

Kluczowym aspektem względem polis jest czas oczekiwania na wizytę u specjalisty – zredukowany zaledwie do kilku dni, w stosunku do miesięcznych kolejek w systemie NFZ. Ubezpieczyciele poprzez sieć partnerskich placówek są w stanie obsłużyć pacjenta w znacznie krótszym czasie, bez limitów przyjęć oraz wymagania skierowań. Rozwiązując tym samym jeden z kluczowych problemów państwowego systemu zdrowotnego.

Pozwala to w rezultacie na szybszą diagnozę i rozpoczęcie leczenia, często jeszcze przed pojawieniem się poważnych objawów choroby. W momencie gdy ubezpieczony jest już w pełni zdiagnozowany, pacjent NFZ nadal oczekuje w kolejce na konsultację.

To komfortowe rozwiązanie chroniące to co najcenniejsze – zdrowie pracownika i jego rodziny.

Zyskujesz:

 • szybki dostęp do lekarza,
 • wcześniejszą diagnozę i rozpoczęcie leczenia,
 • zredukowanie czasu trwania choroby,
 • dodatkową ochronę Twojej rodziny,
 • obsługę w placówkach medycznych na terenie całego kraju,
 • lepszy pakiet socjalny.

Dowiedz się więcej:

Equinum Broker