Konferencja Pracownicze Plany Kapitałowe – szanse i zagrożenia nowej reformy emerytalnej

Equinum Broker Sp. z o.o. zaprasza na konferencję pt. „Pracownicze Plany Kapitałowe – szanse i zagrożenia nowej reformy emerytalnej”

TERMIN: 12 września 2018 r., godz. 10.00

MIEJSCE: HOTEL ARENA, ul. de Gaulle’a 8, 43-100 Tychy

Projekt ustawy o PPK pojawił się w przestrzeni publicznej w 2016 r. Aktualnie ukazał się tekst trzeciej już ustawy uwzględniającej większość uwag zgłoszonych w fazie „szerokich konsultacji społecznych”. Projekt z oczywistych powodów, cały czas budzi zainteresowanie i żywą dyskusję w środowisku pracodawców.

Obecnie obowiązującą datą wejścia w życie nowej formy oszczędzania jest 1 lipca przyszłego roku, choć nie brak głosów, że nowe regulacje zaczną obowiązywać dopiero na początku 2020 r. Który termin jest właściwy? Czy Pracownicze Plany Kapitałowe będą lepszym wyborem niż Pracownicze Programy Emerytalne? Jaką formę programu emerytalnego wybrać dla swojej organizacji?

Te i wiele innych pytań będzie można zadać u źródła – Robertowi Zapotocznemu – menadżerowi zarządzającemu pracami nad przyszłym Portalem PPK w ramach Polskiego Funduszu Rozwoju S.A, który od początku współtworzy zespół opracowujący Ustawę o Pracowniczych Planach Kapitałowych oraz Tomaszowi Kutybie – brokerowi ubezpieczeniowemu z bogatym doświadczeniem w sferze PPE.

AGENDA SPOTKANIA:

10:00 – 10:45 Pracownicze Programy Emerytalne – Tomasz Kutyba, Wiceprezes Kancelarii Brokerskiej Equinum Broker Sp. z o.o.
11:00 – 11:45 Pracownicze Plany Kapitałowe – Robert Zapotoczny, Menadżer Zarządzający Portalem PPK, PFR S.A.
11:45 – 12:00 RFR we wdrażaniu Odpowiedzialnego Rozwoju – możliwości współpracy. Krzysztof Zając, Biuro Strategii PFR S.A.
12:15 – 13:00 Dyskusja, zakończenie.

Goście zaproszeni na wydarzenie to między innymi członkowie zespołu PFR pracujący nad nową ustawą, Dyrektorzy HR firm z Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Podstrefy Tyskiej oraz Dyrektorzy Działów Personalnych dużych firm i organizacji w Polsce południowej.

Zapraszamy do wspólnej debaty nad przyszłością rozwiązań emerytalnych. Ostatecznie, to do pracodawców będzie należała decyzja o wyborze formy oszczędzania w firmie.

PRELEGNCI

Robert Zapotoczny

Absolwent Uniwersytetu Śląskiego i Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Menedżer od 1999 r, zarządzający w branży finansowej. Pracował m.in. dla AIG, ING, Signal Iduna. Od początku w zespole opracowującym Ustawę o Pracowniczych Planach Kapitałowych. Obecnie zarządzający pracami nad przyszłym Portalem PPK w ramach Polskiego Funduszu Rozwoju S.A

Tomasz Kutyba

Związany z rynkiem ubezpieczeniowym od 1997 roku. W dotychczasowej karierze pracował m.in. dla Allianz, Norwich Union, Warta, Signal lduna, Amplico Life i International Risk&Corporate Advisory IRCA, gdzie pełnił kolejno funkcję: członka zarządu, wiceprezesa zarządu i pełnomocnika zarządu ds. sprzedaży.

Dziś, jako Wiceprezes Zarządu Equinum Broker Sp. z o.o., Tomasz Kutyba odpowiada za strategię rozwoju i portfela, rozwijanie nowych linii biznesu oraz budowę trwałych relacji z partnerami biznesowymi. Koncentruje się na rozwoju sprzedaży grupowych ubezpieczeń na życie, programów opieki zdrowotnej oraz emerytalnych.

Krzysztof Zając

Pracownik Biura Strategii Polskiego Funduszu Rozwoju S.A. Krzysztof jest odpowiedzialny za wsparcie programu Pracowniczych Planów Kapitałowych od strony technicznej, pracuje nad aktualizacją strategii Polskiego Funduszu Rozwoju oraz monitoring inicjatyw bieżących wewnątrz organizacji.

Absolwent Rotterdam School of Management, posiada tytuł magistra z Zarządzania Strategicznego. W przeszłości pracował między innymi w The Boston Conulting Group, Raiffeisen Bank, Henkel i Mercedes-Benz. Uczestniczył w wymianach studenckich w Hong Kong University of Science & Technology oraz Kenan-Flagler Business School w Północnej Karolinie.

Equinum Broker