Ubezpieczenia grupowe z pakietem pomocy prawnej

Ubezpieczenia grupowe od lat zyskują popularność jako pozapłacowe formy benefitów oraz filar motywacji dla pracowników

Jak w każdym sektorze gospodarki – również tutaj panuje silna konkurencja pomiędzy poszczególnymi ubezpieczycielami, którzy w walce o klienta stale modyfikują i rozbudowują swoją ofertę. Jednym z najnowszych kierunków rozwoju branży jest łączenie klasycznych pakietów opieki medycznej z kompleksową obsługą prawną.

Na temat jakości i dostępności do państwowej służby zdrowia powiedziano już wiele – sytuacja pomimo upływu lat nie ulega poprawie, a jak pokazują najnowsze dane NFZ w tym zakresie – średni czas oczekiwania na konsultację u specjalisty nadal ulega wydłużeniu. Nie może więc dziwić fakt, że co raz więcej Polaków decyduje się na wykup prywatnej polisy medycznej lub skłania pracodawcę do objęcia kadry ubezpieczeniem grupowym.

Jak się jednak okazuje Polacy mają również spore problemy natury prawnej, pomimo których jedynie mały odsetek decyduje się na skorzystanie z usług profesjonalnego radcy prawnego. Tą niezagospodarowaną niszę dostrzegli ubezpieczyciele, którzy rozpoczynają poszerzanie produktów ubezpieczenia zdrowotnego o pakiety pomocy prawnej.

Z ubezpieczeniem do prawnika

Podobnie jak w przypadku “klasycznego” ubezpieczenia medycznego lub pakietu grupowego – indywidualny klient otrzymuje dostęp do bazy prawników, którzy pozostają do jego dyspozycji całodobowo. Konsultacje odbywają się drogą elektroniczną bądź telefoniczną a ubezpieczony ma także możliwość uzyskania pisemnych opinii prawnych, wzorów pism i umów. 

Żyjemy w czasach niezwykle wysokiej formalizacji i nadprodukcji prawa – istnieje więc duże prawdopodobieństwo, że mierzenie się z koniecznością dochodzenia swoich praw przed urzędnikiem, sędzią bądź innym obywatelem stanie się niemal powszechne.

Pakiety medyczne z dodatkową obsługą prawną dają ubezpieczonemu olbrzymią wartość dodaną, poczucie bezpieczeństwa i wsparcia w sytuacjach wymagających złożonej wiedzy prawniczej. Zakładając, że wiele problemów prawnych wiąże się zazwyczaj z finansowymi lub karnymi konsekwencjami – tego typu produkty można traktować nie jako koszt – lecz inwestycję w bezpieczną przyszłość, która może uchronić nas przed ponoszeniem strat pieniężnych lub majątkowych.

Trudno więc nie przyznać, że pakiet grupowy z dodatkową ochroną prawną jest zdecydowanie bogatszą propozycją dla przedsiębiorstw niż samodzielny pakiet medyczny. W przyszłości możemy spodziewać się, że co raz więcej ubezpieczycieli podąży tą drogą i rozszerzy swoją ofertę o tego typu usługi prawne.

Equinum Broker