Pracownicze Plany Kapitałowe – aspekty podatkowe – webinar

Mamy przyjemność zaprosić Państwa na kolejne wirtualne spotkanie z cyklu e-warsztatów poświęconych tematyce Pracowniczych Planów Kapitałowych: „Pracownicze Plany Kapitałowe – aspekty podatkowe”

Celem spotkania jest prezentacja najważniejszych zagadnień w zakresie skutków podatkowych PPK. Odnosząc się do najważniejszych elementów PPK, takich jak  dokonywanie wpłat, wskazanie podmiotu finansującego wpłaty, czy dokonywanie wypłat  środków zgromadzonych w ramach oszczędzania wskazano na takie aspekty jak  opodatkowanie i oskładkowanie dochodu Pracownika oraz ujęcie wydatków Zatrudniającego jako koszt podatkowy. Przede wszystkim postaramy się wskazać zauważalne zachęty podatkowe, którymi ustawodawca posłużył się wprowadzając PPK.

Mając jednak na względzie także obawy dotyczące wprowadzenia PPK odniesiemy się również do tych bardziej uciążliwych skutków podatkowych związanych z oszczędzaniem.

Termin: 26 lipca 2019 r. (piątek) 10:00 – 11:30

Miejsce: pokój webinarowy

Rejestracja: kliknij tutaj  (liczba miejsc ograniczona)

Agenda spotkania

1) Podatek dochodowy
A) Wpłata na PPK jako element wynagrodzenia pracownika
B ) Wpłata finansowana przez Pracodawcę jako koszt podatkowy
2) Podatek od zysków kapitałowych z tytułu wypłaty środków z PPK
3) Zwolnienie z podatku PIT dochodów z uczestnictwa w PPK
4) Dziedziczenie PPK
5) Składki na PPK a obowiązek odprowadzenia składek na ZUS
6) Pracownicze Plany Kapitałowe a Pracownicze Plany Emerytalne – różnice w opodatkowaniu
7) Składka na PPK – ujęcie księgowe
8) Odpowiedzi na pytania zadane w czasie szkolenia

Prelegenci

Piotr Witek

Biegły rewident, członek ACCA, MBA. Założyciel i partner REWIT z ponad 25 letnim doświadczeniem pracy w księgowości, audycie, doradztwie biznesowym i szkoleniach.

Obecnie Członek Krajowej Rady Biegłych Rewidentów, Prezes Regionalnej Rady Biegłych Rewidentów w Gdańsku. Wykładowca akademicki i biegły sądowy. Ponad 11 lat związany z francuskim koncernem Total, jako Sekretarz Zarządu i Dyrektor Finansowy Hutchinson Poland, dużej spółki motoryzacyjnej produkującej części i akcesoria samochodowe.

Wioleta Kosińska

Specjalista ds. podatków w dziale podatkowym.

Absolwentka kierunku Administracja na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego oraz kierunku Prawo finansowe i skarbowość na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Posiada kilkuletnie doświadczenie w obszarze podatków, które zdobywała jako pracownik administracji skarbowej, głównie poprzez prowadzenie postępowań podatkowych w zakresie podatku od towarów i usług oraz podatków dochodowych. W Rewit Księgowi i Biegli Rewidenci w Gdańsku zajmuje się m.in. sporządzaniem dokumentacji cen transferowych, wydawaniem opinii podatkowych oraz uczestnictwem w przeglądach podatkowych. Jest w trakcie zdobywania uprawnień doradcy podatkowego.

Tomasz Kutyba

Wiceprezes Zarządu Kancelarii Brokerskiej Equinum Broker Sp. z o.o. .

Związany z rynkiem ubezpieczeniowym od 1997 roku. W dotychczasowej karierze pracował dla: Allianz, Norwich Union, Warta, Signal lduna, Amplico Life i Kancelarii Brokerskiej International Risk & Corporate Advisory IRCA. Dziś, jako Wiceprezes Zarządu Equinum Broker Sp. z o.o., Tomasz Kutyba odpowiada za strategię rozwoju portfela, rozwijanie nowych linii biznesu oraz budowę trwałych relacji z partnerami biznesowymi. Koncentruje się na rozwoju sprzedaży grupowych ubezpieczeń na życie, programów opieki zdrowotnej oraz emerytalnych.

Jak oceniasz tą podstronę?
Equinum Broker