Strategia komunikacji z pracownikami w kontekście Pracowniczych Planów Kapitałowych

Mamy przyjemność zaprosić Państwa na kolejne wirtualne spotkanie z cyklu e-warsztatów poświęconych tematyce Pracowniczych Planów Kapitałowych.

Termin:
30.08.2019 r. (piątek) godz. 10:00 – 12:00

Miejsce:
pokój webinarowy

Rejestracja:
liczba miejsc ograniczona

Trudno liczyć na sukces wdrożenia i szeroką akceptację Pracowniczych Planów Kapitałowych jeśli  w zakładzie pracy nie zostanie stworzona właściwa strategia komunikacyjna skierowana do potencjalnych uczestników. Niestety w tym boju Pracodawcy na razie nie mają wielu sojuszników.

W przestrzeni medialnej wciąż jak na lekarstwo poważnej publicystyki i programów, które odpowiedzialnie  i racjonalnie podejmą temat bezwzględniej potrzeby tworzenia długoterminowych oszczędności. Brak także szerokiej – chciałoby się powiedzieć narodowej – dyskusji nad tą jakże ważną reformą. Nad wszystkim tym, niczym widmo wiszą zapowiadane na jesień zmiany dotyczące zasad funkcjonowania OFE. Do tego dochodzi powszechna niewiedza na temat zasad funkcjonowania systemu emerytalnego i wynikająca z niej nieufność do rozwiązań oferowanych przez państwo oraz komercyjne instytucje finansowe.

Kolejnym istotnym czynnikiem, który będzie determinował postawy pracowników wobec nowych rozwiązań jest powszechna niechęć do oszczędzania, której towarzyszy silny apetyt na zaspakajanie potrzeb tu i teraz oraz wciąż niski poziom zadowolenia z wysokości zarobków.

O tym wszystkim będziemy dyskutować w gronie praktyków – ludzi zajmujących się zarządzaniem  personelem oraz wdrażaniem programów grupowego ubezpieczenia na życie. Serdecznie zapraszamy.

Prelegenci

Konrad Kluska

Członek Zarządu Compensa TU na Życie S.A. VIG, Zastępca Prezesa Zarządu Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group.

Posiada ponad 20-letnie doświadczenie budowane na rynku ubezpieczeniowym w obszarach sprzedaży, obsługi klienta, operacji, marketingu, tworzenia
produktów oraz w zakresie projektów rozwojowych w segmentach B2B, B2C oraz B2B2C. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywał, pracując na
menadżerskich stanowiskach w takich firmach jak Amplico Life (obecnie MetLife), Medicover i Aviva.

Dorota Czerwińska-Rybska

Dyrektor Biura Zasobów Ludzkich w Compensa TU S.A.VIG oraz Compensa TU na Życie S.A.VIG

Z branżą ubezpieczeniową związana od 1998 r. Oprócz pełnienia funkcji szefa HR w Compensa, w latach 2013-2018 zasiadała w zarządzie Polisa-Życie, a w latach 2007-2008 w zarządzie FinLife TU na Życie S.A. Jest absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku Prawo i Administracja, jak również studiów podyplomowych z zakresu zarządzania między innymi w IEDC Bled School of Management w Słowenii. W 2004 r. uzyskała tytuł Fellow in Life Management Institute oraz Associate in Customer Service amerykańskiej organizacji LOMA, Life Office Management Association.

Paulina Lidwin

Biuro PPK Compensa

Ekspert we wdrażaniu grupowych ubezpieczeń na życie dla pracowników oraz programów długoterminowego gromadzenia kapitału.

Łukasz Łęcki

Biuro PPK Compensa

Ekspert we wdrażaniu grupowych ubezpieczeń na życie dla pracowników oraz programów długoterminowego gromadzenia kapitału.

Dariusz Selak

Dyrektor Biura Relacji z Klientami PFR Portal PPK Sp. z o.o.

Absolwent Finansów i Bankowości na Akademii Ekonomicznej w Krakowie (obecnie Uniwersytet Ekonomiczny) oraz studiów podyplomowych na SGH w Warszawie. Uczestnik wielu szkoleń i kursów, obecnie słuchacz IV semestru studiów Executive MBA prowadzonego przez GFKM i Uniwersytet Śląski. Długoletnia kariera w czołowych instytucjach finansowych, związana z polskim rynkiem ubezpieczeniowym. Główne doświadczenia zdobyte w zarządzaniu sprzedażą, operacjami oraz działaniami rozwojowymi na poziomie wyodrębnionych części biznesowych w obszarze B2C i B2B.

Tomasz Kutyba

Wiceprezes Zarządu Kancelarii Brokerskiej Equinum Broker Sp. z o.o. .

Związany z rynkiem ubezpieczeniowym od 1997 roku. W dotychczasowej karierze pracował dla: Allianz, Norwich Union, Warta, Signal lduna, Amplico Life i Kancelarii Brokerskiej International Risk & Corporate Advisory IRCA.

Dziś, jako Wiceprezes Zarządu Equinum Broker Sp. z o.o., Tomasz Kutyba odpowiada za strategię rozwoju portfela, rozwijanie nowych linii biznesu oraz budowę trwałych relacji z partnerami biznesowymi. Koncentruje się na rozwoju sprzedaży grupowych ubezpieczeń na życie, programów opieki zdrowotnej oraz emerytalnych.

Jak oceniasz tą podstronę?
Equinum Broker