Nagranie webinaru: Prywatna opieka zdrowotna – benefit czy inwestycja?

Programy opieki zdrowotnej – benefit czy inwestycja?

A może zespół działań, które pracodawca ma obowiązek zapewnić każdemu pracownikowi? 

Niedyspozycja zdrowotna pracownika zawsze dla pracodawcy jest kosztem i okazuje się, że wcale niemałym. Z danych publikowanych przez ZUS wynika, że w 2020 roku każdy pracownik statystycznie przebywał na zwolnieniu lekarskim, aż 16 dni. Problem jest więc duży i może lepiej ponosząc relatywnie mniejszy koszt zapewnić pracownikom dostęp do opieki zdrowotnej, aby poprawić ich stan zdrowia, a w przypadku choroby skrócić czas absencji chorobowej.

W ramach cyklu EQUINUM Broker – w trosce o życie i zdrowie pracowników, w imieniu Wiceprezesa EQUINUM Broker Tomasza Kutyby zapraszamy do odsłuchania rozmowy z Tomasz Krzyżanowski, który dzieli się doświadczeniami swoimi i PZU Zdrowie.

 

Tomasz Krzyżanowski

Dyrektor ds. Sprzedaży Produktów Zdrowotnych w PZU Zdrowie S.A.

Posiada doświadczenie w zarządzaniu, rekrutacji, szkoleniach, obsłudze klienta, optymalizacji procesów biznesowych, jak i budowaniu regionalnych struktur sprzedaży. Posiada ponad 15 – letnie doświadczenie w branży medycznej. Przez ten okres rozwijał się w obszarze sprzedaży będąc odpowiedzialnym za sprzedaż usług medycznych jak i utrzymanie strategicznych klientów u rozpoznawalnych operatorów abonamentowych i ubezpieczeniowych na rynku polskim.

 

PZU ZDROWIE S.A.

Jest jednym z liderów prywatnej opieki medycznej w Polsce. Ma własną sieć medyczną, która liczy już 130 centrów medycznych PZU Zdrowie, w tym pracownie diagnostyki obrazowej. Dodatkowo współpracuje z ponad 2200 placówek partnerskich w ponad 600 miastach Polski. Blisko 800 z nich świadczy usługi z zakresu medycyny pracy.

Wiedzą, jak ważna jest dostępność profesjonalnej kadry medycznej, gdy pojawiają się problemy zdrowotne, dlatego zapewniają szybki kontakt z lekarzem w formie konsultacji stacjonarnej lub telemedycznej. Stawiają na unikatowy model opieki medycznej, oparty na doświadczeniach pacjenta. Wspierają pracodawców w utrzymaniu pracowników w zdrowiu. Kładą nacisk na szeroki zakres działań profilaktycznych i badań przesiewowych oraz promowanie zdrowego stylu życia. Zapewniają opiekę medyczną w formie abonamentów oraz ubezpieczeń zdrowotnych. Z placówek medycznych oraz usług telemedycznych PZU Zdrowie mogą korzystać także pacjenci indywidualni.

 

Tomasz Kutyba

Wiceprezes Zarządu Kancelarii EQUINUM Broker Sp. z o.o., Broker Ubezpieczeniowy.

Związany z rynkiem ubezpieczeniowym od 1997 roku. W dotychczasowej karierze pracował dla: Allianz, Norwich Union, Warta, Signal Iduna, Amplico Life i Kancelarii Brokerskiej International Risk & Corporate Advisory IRCA.

Dziś, jako Wiceprezes Zarządu Equinum Broker Sp. z o.o., Tomasz Kutyba odpowiada za strategię rozwoju portfela, rozwijanie nowych linii biznesu oraz budowę relacji z partnerami biznesowymi. Koncentruje się na rozwoju sprzedaży grupowych ubezpieczeń na życie i programów opieki zdrowotnej oraz emerytalnych.

Jak oceniasz tą podstronę?
Equinum Broker