EQUINUM BROKER dołącza do międzynarodowej PIB Group

Z wielką radością informujemy, że z dniem 9 kwietnia 2024 roku staliśmy się częścią jednej z największych grup brokerskich w Europie –  PIB Group

Po intensywnym czasie formalnych przygotowań, rozpoczynamy kolejny etap w starannie zaprojektowanej ścieżce rozwoju naszej organizacji.

Dzięki dołączeniu do tak prężnej grupy będziemy mogli dostarczać unikalne rozwiązania ubezpieczeniowe, a także korzystać z wiedzy i doświadczeń wybitnych ekspertów, działających zarówno na londyńskim, jak i europejskimrynku ubezpieczeniowymh. Zyskujemy również skonsolidowaną siłę negocjacyjną, którą w całości oddajemy naszym aktualnym i przyszłym Klientom.

W kwestiach technicznych związanych z inwestycją podkreślamy, że zarówno Zarząd EQUINUM BROKER, zespół, marka, jak i operacyjny model funkcjonowania pozostają bez zmian.

Tak o dołączeniu do PIB Group wypowiedziała się Anna Hajduk, Prezes Zarządu:

Tylko silne podmioty mogą sprostać wyzwaniom zmieniającej się z dnia na dzień rzeczywistości, rozwojowi technologii, AI oraz wymogom regulacyjnym. Kapitałem EQUINUM jest zespół profesjonalistów, który od ponad 25 lat zapewnia indywidualne rozwiązania ubezpieczeniowe dla klientów, w oparciu o unikalne know-how. Jestem przekonana, że zaplecze grupy PIB istotnie wpłynie na nasze możliwości rozwoju na rynku w perspektywie najbliższych lat, a dołączenie do PIB Group nie tylko umocni naszą pozycję konkurencyjną, ale również zapewni dalszy rozwój i intensywny wzrost.

Dzięki synergii w obszarach back-office i wsparcia biznesu będziemy mieć możliwość czerpania z doświadczeń grupy, a to pozwoli nam skupić się na kluczowych aspektach działalności i zapewnieniu klientom najwyższego poziomu usługi brokerskiej. Ponadto   klienci Equinum skorzystają z dostępu do ofert międzynarodowego rynku ubezpieczeniowego. Nasza integracja z grupą PIB jest potwierdzeniem trendu konsolidacji na rynku ubezpieczeniowym, w tym również brokerskim, w moim przekonaniu to przyszłość branży.

PIB Group to dynamicznie rozwijająca się grupa wyspecjalizowanych pośredników ubezpieczeniowych

Wspierana przez wiodące na świecie fundusze private equity: Apax Funds oraz The Carlyle Group.  Powołana w 2015 roku, dzisiaj liczy ponad 90 spółek o różnych specjalizacjach i rynkach działania. Rozwija się zarówno w sposób organiczny, jak i poprzez akwizycje i rekrutacje wybitnych specjalistów z wieloletnim doświadczeniem na rynku ubezpieczeniowym.

Zespół PIB Group to dzisiaj ponad 3800 osób. Oferuje szeroką paletę specjalistycznych rozwiązań (poprzez dedykowane zespoły, produkty oraz usługi) klientom z Wielkiej Brytanii, Irlandii, Hiszpanii, Polski, Niemiec, Danii, Włoch i Holandii. Łączna składka lokowana w towarzystwach ubezpieczeniowych przekracza 2,7 mld funtów.

Więcej informacji na stronie: www.pibgroup.co.uk

Jak oceniasz tą podstronę?
Equinum Broker